Zima

Zimní sezóna 2022/2023 startuje 8. prosince 2022 a končí 10. dubna 2023. Těšíme se na Vaši návstěvu!

Rodinné dny na Kreischbergu

Od 8. do 24. prosince 2022 a od 20. března do 10. dubna 2023 obdržíte ke každému skipasu pro dospělé skipas pro dítě (do 15 let) zdarma!

Pohodové lyžování a stravování v nejmodernějším lyžařském středisku v regionu - to je Kreischberg, v srdci Rakouska, s jeho nádherně širokými, 40 km perfektně upravenými sjezdovkami! Hitem je nová 10-kabinka, která Vás vyveze až do 2,050 metrů nad mořem.

Kreischberg je "dvoupatrový lyžařský areál", vypínající se nedaleko města Murau - svah spodního patra areálu je strmý, protnutý prostornou černou, občas zatáčející a terénně proměnlivou sjezdovkou. Horní patro areálu je naopak velmi mírné a rozprostřené do krásného, s výškou řídnoucího limbového lesa (v oblasti Murau je nejrozsáhlejší "domov" borovice limby v Evropě), kde převažují lehké modré a lehké červené sjezdovky, jen výjimečně krátký prudší hang. Vrcholový hřeben se zdvihá o něco strměji, takže dovoluje, aby z něho stékaly i černě značené tratě, které si klestí cestu v členitém terénu - jejich náročnost ale spočívá spíš v jejich terénní proměnlivosti, strmé úseky jsou vždy krátké. Méně navštěvované sjezdovky v postranní lokalitě Rosenkranz se v nízkém limbovém lese bohatě větví a vlní a jejich obtížnost variant kolísá od lehké červené až po černý "rukáv".

Dětský cvičný svah s pojízdným kobercem a postavičkami a dětské hřiště lyžařské školy se nachází u horní stanice kabinky. A jsou tu i zábavné atrakce - úsek s měřenou rychlostí, trampolína nebo snowtubingová dráha, jejíž obsluha duši při rozjezdu "roztočí". Děti si mohou projet přírodní freestylovou dráhu Yabaa Dabba Doo s postavičkami Flinstonových.
Na úpatí svahu stojí jeden z nejvýznamnějších snowparků v Evropě - Kreischberg je tak tradičním hostitelem Světových pohárů ve snowboaridngu i mistrovství světa v r. 2015.
Hlavní dopravní páteří je kabinková lanovka z údolí, na niž navazuje dvojice kotvových vleků, na vrcholový hřeben pak ze západu stoupá moderní 6sedačka s bublinou, na výšinu Rosenkranzhöhe na východním okraji pak dvousedačka s kotvou. V sezóně 2013/14 byla dokončena páteř horního úseku 10místná kabinka.
Dolní stanice lanovky je pouhých 150 metrů od ubytování a večer se můžete ze sjezdovky dostat až přímo k chatě (v závislosti na sněhových podmínkách).

Tubing

Kreischberg vám nabízí ještě více zábavy! Kromě lyžování a jízdě na snowboardu na 40 km sjezdovek a výběru z mnoha dalších aktivit je tubing pověstnou "třešničkou na dortu" po celodenním lyžování na Kreischbergu.
Jízda na nafukovacích kruzích je prostě pro všechny věkové kategorie. Budete svištět asi 200 m dolů po svahu. Komfortní lanovka vás poté vezme zpět na vrchol.

Permanentí závodní sjezdovka

Na stálé závodní trati si můžete vyzkoušet své závodní schopnosti, čas potřebný na překonání 20 branek je měřen automaticky.

Měření rychlosti

Vaše rychlost se měří na prudkém svahu, který je asi 100 m dlouhý. Je to vynikající příležitost pro Vás uspořádat "rychlostní soutěž" s přáteli. Mimochodem, zde byly naměřeny rychlosti přes 80 km / h ... použití rychlostní trati je zdarma!

Sáňkařská dráha

Sáňkařská dráha Kreischberg je velmi populární mezi lidmi všech věkových kategorií a vítaným doplňkem lyžování & snowboardingu! Na délku má asi 1,2 km.
Jednoduše se vyvezte komfortní a pohodlnou 4-sedačkovou lanovkou na vrchol, a můžete se pustit sáňkování! Sáňkařská dráha vede přímo zpět k údolní stanici, a po cestě je spousta možností k zastavení v alpské chatě na občerstvení.
V závislosti na sněhových podmínkách je sáňkařská dráha otevřena denně od 9 do 16 hodin během období prázdnin a o sobotách a nedělích mimo sezónu. Sáňky si můžete půjčit v Intersport půjčovně u dolní stanice lanovky.

Běh na lyžích

Běžeckou stopu na Kreischbergu lze nalézt v nadmořské výšce 1800 metrů. Tento okruh prochází romantickým borovým lesem. Vzhledem k nadmořské výšce je sníh garantován.
Na začátek 2,5 km okruhu se dostanete lanovkou, která se nachází hned horského terminálu.
Použití běžecké trati je zdarma - platíte se pouze jízda nahoru a dolů lanovkou.
Další běžecké trasy jsou v údolí, po cyklostezkách kolem řeky Mur, ve vzdálenosti jen několik desítek metrů od ubytování.

Kreischberg také nabízí spoustu úžasných aktivit pro děti!

Trampolíny

Pro rozcvičení, nebo prostě jen proto, že je to legrace....!

Dinosaur Park

Přímo u lanovky můžete jít do borového lesa, a vstoupit do světa dinosaurů. Ale nebojte se - dinosauři na Kreischbergu jsou dobromyslné monstra.

Yabaa Dabba Doo

Přijďte se podívat na Freda, Barneyho a Wilma! Flinstounovi na Vás čekají u "slunečných" vleků.

Lyžařský start pro ty nejmenší

Nikde jinde nejsou první obloučky tak snadné, než na Kreischbergu! Malí lyžaři můžou začít v "Dětském světě" s kouzelným kobercem, dětskou lanovkou a mini sjezdovkou.

Snowpark Kreischberg se stal vítězem v "Mezinárodním testu skiareálů" v kategorii:
- rodinný lyžařský areál
- nejpřátelštější personál
- zábavy a atrakce
- bezpečnost
- sjezdovky