Léto

Je spousta věcí, které se zde dají v létě dělat, každý den je možné podnikat nová dobrodružství. Čeká Vás vzrušující dovolená! Zelené louky, lesy, mírné horské vrcholky a modrý Mur! Objevte oblast Murau-Kreischberg v srdci Rakouska!
V regionu Murau-Kreischberg je léto rájem pro rekreační sporty a aktivní turisty. Region přitahuje řadou sportovních a rekreačních nabídek. Ať už pěšky, nebo na dvou kolech, ať už ve vodě nebo v krásné horské krajině, ať už na golfovém hřišti nebo tenisovém kurtu, region nabízí širokou škálu možností, aby nejkrásnější čas roku byl aktivní a pestrý, region Murau-Kreischberg přináší "turismus v pohybu".

Jízda na kole

Působivé přírodní scenérie a nádherně připravené cyklotrasy a silniční sítě podněcují k poklidně strávené dovolené jak pro rodiny, tak pro profesionální bikery.
Naše cyklotrasy Vás zvou k poznávání horského panoramatu regionu Murau-Kreischberg ze sedla. Budete mít na výběr mezi náročnými nebo rekreačními výlety v kombinaci s příjemnou dopravou vlakem v údolí Murau.
Souhra různých krajin dělá cyklistiku v oblasti Murau-Kreischberg zvláště atraktivní, bez ohledu na to, jaký druh cyklistika vás nejvíce baví. Cyklotrasy procházejí podél Muru, přes mírné kopce, stinnými lesy či idylickými údolími.
Systém značení je tak konzistentní a snadno srozumitelný, že poskytuje nejen vynikající servis pro všechny příznivce cyklistiky, ale také standard pro vaši bezpečnost.
Je kladen důraz, aby bylo vždy jasné a snadné, pro Vás jako návštěvníka regionu Murau-Kreischberg, najít svou cestu k cíli, i když nemáte žádné znalosti o místní oblasti. Jednoduše sledujte barevné značení se symbolem kola.

Horské tůry

Příroda tak daleko, jak jen oko dohlédne .....
Uvidíte mnoho kontrastů v krajině, které poskytly této oblasti své kouzlo. Užijte si dech beroucí výhled, čerstvý horský vzduch a jedinečný zážitek tvořící přirozené kouzlo regionu Murau-Kreischberg.
Útulné tradiční chaty a snadno přístupné hory s panoramatickým výhledem budou pro turisty splněným snem. Níže naleznete přehled nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických stezek v regionu, které si můžete vybrat podle stavu a nálady!
Zvláštní Tip: Nezapomeňte na fotoaparát!
Pokud máte v plánu výlet lanovkou Kreischberg, provozní doba je:
Červenec a srpen ve středu a v neděli od 09:00 do 16:00.

Více informací: Interaktivní mapa

Golf

Užijte si dech beroucí horské scenérie na 18-jamkové golfovém hřišti. Prostorné hřiště je ideální jak pro začátečníky tak i zkušené hráče. Hřiště je v lehce zalesněném prostředí parku, v kopcovité krajině na úpatí Kreischbergu. Celé hřiště je velmi dobře značeno s mnoha užitečnými radami. Je to perfektní výzva pro každého golfistu.
www.golf-murau-kreischberg.at

Tennis & Squash

středisko volného času St. Lorenzen ob Murau
Termín si prosím zarezervujte na tel. 00043 3537 360

Plavání

Krytý bazén Murau
Krytý plavecký bazén v Murau nabízí více než 2000 m² zábavy a relaxace pro dospělé a děti. 25m bazén je ideální pro trénink a bazén pro děti nabízí tobogánovou atrakci. Užijte si saunu, solárium nebo masáže po dobrodružném dni.
Kontakt: Tel. 0043 3532 2310-85

Venkovní bazén St. Lorenzen/Kreischberg
Volno-časové středisko v St. Lorenzen nabízí vyhřívaný bazén s prostorem speciálně pro děti a dětské hřiště.
Restaurace "Barfly" splní všechna přání.
Kontakt: Tel. 0043 3537 251

Rybaření

Klidná, tekoucí voda, vodní nádrž v Bodendorfu a St.Georgenu am Kreischberg a rybník Rottenmann jsou rájem pro rybáře. Zelený Mur je ideální pro relaxaci při rybolovu.

Rafting

Užijte si rafting na řece Mur - na dobrodružných cestách s profesionálními průvodci. Zkušený tým "Murtalerhof" nabízí raftingové výlety.
Pro další informace a rezervace kontaktujte Gasthof Murtalerhof v Stadl / Mur:
GH Murtalerhof, Johann Lassacher
8862 Stadl/Mur
Tel. 0043 3534 2237
Fax. 0043 3534 2237-44
murtalerhof@murau.at

Šplhání

Lanové centrum (s prostorem na ochranou proti pádům) - poskytuje výzvu a dobrodružství do maximální výšky 13 m. Celkem existuje 35 tras s obtížemi od 4B až 7B.
Jsou k dispozici také trasy pro začátečníky (ve výškách 0 až 13 m).
Využití krytého boulderingu je možné v otevírací dobu. Pro použití lezecké haly - prosím, provést rezervaci na tel. 0043 664 4096089
www.tennishallemurau.at

Red-Bull okruh, Spielberg, Rakousko

Nachází se pouhých 45 minut od naší chaty. Mekka pro motoristické fanoušky: Spielberg s legendárním rakouským Red Bull okruhem a závodem Formule 1.

Muzea

Muzea v regionu Murau-Kreischberg odrážejí kulturní historii, stejně jako tvrdou práci se dřevem nebo historii lahodného piva Murauer.

Brewery Museum

Ve starobylém a krásně klenutém sklepu v pivovaru Murau naleznete jedno z nejvíce různorodých sladovnických muzeí v Rakousku. Exponáty a intenzivní vůně surovin vytváří elegantní atmosféru.
Každý návštěvník dostane poukaz na sklenici piva nebo limonády, platnou v restauracích v regionu Murau-Kreischberg.
Tel. 0043 3532 3266 58

Styrian wood museum

Aktivní program: vrtání, malování, přibíjet a jiné zábavné činnosti
Tel. 0043 3534 2202

Museum of health and medical science

Nachází se v areálu (Dům 2) Krajské nemocnice Stolzalpe, toto muzeum je jediné svého druhu v Evropě. Představí Vám zajímavé skutečnosti, od medicíny minulosti přes současnosti, ale nabízí také návštěvníkům možnost vyzkoušet si některé z lékařských přístrojů. Prohlídky s průvodcem jsou po předchozí domluvě.
Informace: Kilian Schwarz: 0043 664 9130345

Museum of the City Murau

Toto bývalé opatství, nyní Městské muzeum zobrazuje historii města a regionu Murau-Kreischberg velmi láskyplně. Speciální výstavy a vernisáže obohacují provoz muzea.
Místo: Grazer Straße 19, v těsné blízkosti domova pro seniory

Diocesan Museum

Raně barokní kostel svaté Alžběty vznikl z gotické kaple bývalé obecní nemocnice, kterou nechal postavit Otto III z Lichtenštejna. Od roku 1979 se zde nachází evangelická církev Murau a protestantské Diecézní muzeum Štýrsko.
Muzeum ukazuje v grafech a historických exponátech dějiny Evangelické církve ve Štýrsku v průběhu posledních 500 let. Nedílnou součástí každé prohlídky je také návštěva Alžbětina kostela.
Místo: Anna Neumann-Straße, Alžbětin kostel
Speciální prohlídky možné, rezervace v protestantském farním úřadě: tel. 0043 699 18877604 or 0043 664 5563209

Lanovka Kreischberg

Dobře koncipovaný přístup k turistické oblasti Kreischberg, s lanovkou splní každé Vaše přání. Můžete se snadno dostat do výchozího bodu tůry a jít zpět domů bez auta.
Vyjeďte lanovkou až na vrchol Kreischberg, udělejte si výlet přes nádherné alpské pastviny nad hranicí lesa a odpočiňte si v některé z chat či restaurací na vrcholu hory.
Provozní doba: středa , pátek a neděle v červenci a srpnu od 9 do 16 hodin.
Lístky jsou platné po celý den. Sleva s Murtal GuestCard
Informace: Tel. 0043 3537 360


Parní vlak - "Murtalbahn"

Lákadlem pro každého je kouřící parní vlak. Rozhodněte se sami, zda-li chcete být jen normální host, který se těší z pohledu na krajinu nebo chcete být strojvedoucí.


Dřevěný most Evropa

V St. Georgen am Kreischberg je celodřevěný most Evropa, překračující řeku Mur. Jedná se architektonicky mistrovské dílo ze dřeva, postavený z 550 m² štýrského modřínového dřeva. S nosností 65 t se jedná o největší dřevěný most nejen v Rakousku, ale i v Evropě, přístupný pro těžká vozidla.
Informace: Tel. 0043 3532 20000
Více informací: Reisebüro Murau - Tel. 0043 3532 2233